E3

Pytania i odpowiedzi

Tak, można używać odkurzacza wydając polecenia przez Alexa lub Asystenta Google. W tym drugim przypadku można wydawać polecenia w języku polskim.

Modele te różnią się głównie kolorem, siłą ssania oraz pojemnością akumulatorów. E25 jest biały, a jego akumulator ma pojemność 2600 mAh. Statyczne podciśnienie ssania wynosi 500 Pa w trybie cichym, 850 Pa w trybie normalnym, 1200 Pa w trybie mocnym i 1800 Pa w trybie Max.
E35 jest czarny, a jego akumulator ma pojemność 5200 mAh. Statyczne podciśnienie ssania wynosi 700 Pa w trybie cichym, 1000 Pa w trybie normalnym, 1400 Pa w trybie mocnym i 2000 Pa w trybie Max.

W odkurzaczu Roborock S5 zastosowano dalmierz laserowy, podczas gdy Xiaowa E25 używa nawigacji inercyjnej.
Dalmierz laserowy umożliwia pomiary odległości z milimetrową dokładnością oraz tworzenie bardzo precyzyjnych map nawigacyjnych. W związku z tym, sprzątanie takiej samej powierzchni przez S5 trwa krócej, co oznacza większą efektywność pracy. Zmniejsza się też możliwość pominięcia niektórych miejsc, zwiększa się ogólna powierzchnia sprzątania. Pozycjonowanie inercyjne ma dokładność centymetrową. Jest mniej dokładne niż pozycjonowanie laserowe, w efekcie efektywność i całkowita powierzchnia sprzątania na jednym ładowaniu są mniejsze. Zaletą nawigacji inercyjnej jest to, że nie potrzebuje dalmierza, więc urządzenie ma mniejszą wysokość i może sprzątać pod niższymi meblami.

To zależy od ilości zabrudzeń, wielkości pokojów i rozmieszczenia mebli. Zwykle sprzątanie 80 m2 zajmuje około godziny i może trwać krócej jeśli meble są korzystnie rozstawione i podłogi nie są bardzo zabrudzone.

Czas pracy na jednym ładowaniu zależy od rodzaju powierzchni i wybranego trybu. Na większości podłóg bez dywanu, w pełni naładowany E2, może pracować około 1,5 godziny w trybie standard, E3 - około 3 godzin. Czas pracy w trybie mocnym i Max ulega skróceniu, a w trybie cichym - wydłużeniu. Odkurzacze E2 i E3 zapamiętują miejsce, w którym przerwały sprzątanie z powodu niskiego stanu baterii, automatycznie wracają do niego po naładowaniu baterii.
Dzieje się to, gdy poziom naładowania spadnie poniżej 20%. Dzięki temu nawet duże mieszkania mogą być odkurzone w całości.

Sieć Wi-Fi jest używana tylko do komunikacji odkurzacza z telefonem lub tabletem oraz do przekazywania danych o mapowaniu pomieszczeń.
Utrata zasięgu Wi-Fi skutkuje tylko brakiem sterowania z urządzenia mobilnego, nie wpływa na jakość odkurzania. Odkurzacz będzie realizował wcześniej ustalone zadania bez dostępu do sieci.

Tak, można użyć tego samego konta Xiaomi do logowania się różnymi urządzeniami zarówno do kontroli jak i sterowania robotem. Usługa ta działa na telefonach i tabletach z systemem Android oraz iOS.

To ochrona przed dostawaniem się włosów do wewnątrz robota. Jest to opatentowane rozwiązanie, które zapobiega zaplątywaniu się włosów w mechanizmy odkurzacza, chroni go przed przegrzaniem lub zablokowaniem.

Tak. Programowania czasów pracy odkurzacza można dokonać poprzez aplikację Xiaomi Home. Proszę pobrać i zainstalować aplikację. W dziale Ustawienia można dodać kolejne programy czasowe. Gdy programy są ustawione i wgrane do odkurzacza, będą one realizowane niezależnie od tego, czy urządzenie jest w zasięgu sieci Wi-Fi.

Odkurzacz dobrze odkurza wykładziny podłogowe oraz krótkowłose dywany. Trudności mogą pojawić się przy dywanach długowłosych (wysokich) oraz dywanach o bardzo ciemnym włosiu. Zarówno wysokie, jak i bardzo ciemne dywany mogą zmylić czujnik wykrywania uskoków.

Proszę sprawdzić następujące rzeczy:
- czy hasło do sieci wi-fi zostało poprawnie wprowadzone,
- czy urządzenie znajduje się w zasięgu punktu dostępowego (routera),
- czy aplikacja Xiaomi Home jest zaktualizowana,
- czy router ma połączenie z internetem,
- czy urządzenie nie jest blokowane w routerze przez filtrowanie numerów IP albo adresów.

MAC
- czy router obsługuje DHCP.

Paski magnetyczne są bardzo trwałe i nie zużywają się. Należy jednak unikać umieszczania ich w wysokich temperaturach, a także w bliskości obcych pól magnetycznych.

1. Proszę ustawić stację dokującą na otwartej przestrzeni, raczej w pokoju niż na długim i wąskim korytarzu. Jeśli w bezpośredniej bliskości stacji znajdują się jakieś obiekty - proszę je przestawić.
2. Proszę przeczyścić styki znajdujące się na spodzie odkurzacza oraz kontakty na stacji dokującej.

Jeśli robot nie może pokonać progu lub uskoku podobnej wysokości, może to być problem kontaktu z podłożem. Proszę przeczyścić koła oraz próg używając detergentu i spróbować ponownie. Jeśli problem nie ustąpił - można ustawić mały podjazd, aby ułatwić pokonywanie przeszkody i ograniczyć zużycie kółek.

Proszę wyjąć zbiornik na kurz oraz główną szczotkę z obudowy. Użyć suchej ścierki do wytarcia wody, a następne wysuszyć urządzenie w przewiewnym miejscu. Wymontować filtr powietrza ze zbiornika na kurz, a następnie umyć obydwa elementy pod bieżącą wodą. Po wysuszeniu - złożyć urządzenie.
Uwaga: filtr musi być kompletnie suchy przed ponownym użyciem odkurzacza. W przeciwnym razie bardzo szybko zapcha się podczas pracy.

Błąd nr 13 (Error-13) oznacza problem z ładowaniem akumulatora. Prawdopodobną przyczyną są zabrudzone styki ładowania. Proszę odłączyć ładowarkę od sieci, wyłączyć odkurzacz i wyczyścić kontakty zarówno na odkurzaczu, jak i na stacji dokującej.
Ponadto należy sprawdzić, czy stacja dokująca jest poprawnie podłączona do zasilania oraz czy stoi na równej, twardej podłodze i czy jest tyłem wsparta o ścianę.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ